Współpraca

W dniu 11 maja 2012 pani dyrektor Anna Wróbel odwiedziła szkołę partnerską Przedszkola nr 31 im. Z. Witwickiego w Holandii. Ze szkołą obs de Dukdalf w Ambacht nasze przedszkole współpracuje od roku w ramach projektu partnerskich szkół daltońskich Webcamclass. Przedszkolaki przygotowały dla kolegów z Holandii niespodzianki. Dzieci z Ambacht dowiedziały się dużo o Warszawie oraz poznały ważnego bohatera naszego przedszkola - Małą Syrenkę. Uczniowie z de Dukdalf opowiadali o swoich działaniach w ramach edukacji daltońskiej.

Współpraca z Publicznym Przedszkolem nr 16 w Ostrowcu Świętokrzyskim posiadającym Międzynarodowy Certyfikat INTERNATIONAL DALTON SCHOOL.
Wspólne rady pedagogiczne na temat wykorzystania edukacji daltońskiej w Przedszkolu - wymiana doświadczeń
Ostrowiec Świętokrzyski, kwiecień 2011

W dniu 08.03.13 gościliśmy w naszym przedszkolu 20 pracowników Przedszkola Srlvstuffen w Kongsberg z Norwegii. Goście z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli naszą placówkę i z bliska przyjrzeli się pracy z dziećmi. Zachwycili się wyglądem naszego przedszkola, z zainteresowaniem zwiedzili sale zajęć poszczególnych grup, łazienki, szatnię i ogród. Bardzo podobały się im bogate kąciki zainteresowań, dekoracje sal i prace plastyczne dzieci. Od naszych wychowanków otrzymali pamiątkowe niespodzianki- kukiełki  "Marzanny”, które dzieci z najstarszej grupy samodzielnie wykonały na zajęciach. Nauczyciele z Norwegii zadawali wiele pytań związanych z organizacją, metodami i formami pracy w naszym przedszkolu. Opowiadali nam również o swojej placówce. Bardzo cieszyliśmy się nawzajem z tego spotkania, Norwegów urzekła nasza polska gościnność i serdeczność. Mamy nadzieję, że to krótkie spotkanie będzie początkiem długiej przyjaźni pomiędzy naszymi przedszkolami.