Przedszkole Nr 31 w Warszawie

Z dumą musimy przyznać, że od ponad 40 lat Mała Syrenka zdobi dyplomy ukończenia Przedszkola nr 31. Postać ta została zaprojektowana i narysowana specjalnie dla dzieci Naszego Przedszkola przez Zdzisława Witwickiego.

Dlatego też w czerwcu 2005 roku odbyło się nadanie nazwy “Małej Syrenki” i oficjalnym logo przedszkola został właśnie ten rysunek artysty. Mała Syrenka stanowi ważny element łączący postać ilustratora Zdzisława Witwickiego z przedszkolakami. Jako bajkowa postać przybliża dzieciom tajniki twórczości oraz zapoznaje z innymi bohaterami stworzonymi przez autora. Specjalnie dla przedszkola Pan Witwicki namalował Małą Syrenkę w różnych sytuacjach związanych z życiem placówki. Powstała prawdziwa galeria Małej Syrenki.

W dniu 1 września 2008 r. na podstawie Uchwały Rady m. st. Warszawy Przedszkolu Nr 31 nadano imię Zdzisława Witwickiego – ilustratora książek dla dzieci.

Kronika Przedszkolna Fotorelacje z przedszkolnych wydarzeń

Zdzisław Witwicki Nasz patron

Zdzisław Witwicki – artysta, ilustrator książek dla dzieci, patron naszego przedszkola. Najpierw ojciec, potem dziadek naszych wychowanków, a teraz przyjaciel naszej placówki.

Po nawiązaniu współpracy z Panem Zdzisławem – twórcą dyplomu ukończenia naszego przedszkola, od momentu kiedy Przedszkole Nr 31 nosi już imię Zdzisława Witwickiego, co roku organizujemy Urodziny Małej Syrenki.
Dbamy o to, aby dzień ten był zawsze świętem przedszkola. Imprezy przygotowywane z okazji tego święta odbywają się zwykle pod koniec maja, lub na początku czerwca, aby dzieci i dorośli mogli się dobrze bawić w przedszkolnym ogrodzie.
Gościem honorowym naszych corocznych imprez jest Pan Zdzisław Witwicki.

Cele przedszkola

Edukacja

Wspieranie rozwoju, optymalna aktywizacja dzieci poprzez wykorzystywanie ich inicjatywy, wspomaganie indywidualnego rozwoju, przygotowanie do szkoły. Kształtowanie świadomości przynależności narodowej oraz budowanie przywiązania do dziedzictwa kulturowego

Opieka i wychowanie

Stworzenie środowiska sprzyjającego optymalnemu rozwojowi wszystkich dzieci tak, aby każde mogło osiągnąć właściwy dla samego siebie sukces.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Prawidłowe żywienie, nauka dbałości o czystość i higienę osobistą, promowanie zdrowego stylu życia, stałe działania prozdrowotne, zapewnienie bezpiecznych warunków przebywania dzieci w przedszkolu, edukacja w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Edukacja Daltońska W Przedszkolu Nr 31

Przedszkole nr 31 im. Zdzisława Witwickiego od 2009 roku promuje edukację daltońską w Polsce.

Placówka należy do Międzynarodowej Fundacji Dalton International oraz do Polskiego Stowarzyszenia Dalton. Przedszkole jest jedną z trzech pierwszych placówek w Polsce posiadających Międzynarodowy Certyfikat INTERNATIONAL DALTON SCHOOL.

Aktualności

Międzynarodowy Projekt ERASMUS + KA2 Cooperation for innovation and enhancement of good practice

Międzynarodowy Projekt ERASMUS + KA2 Cooperation for innovation and enhancement of good practice. Strategic partnership for school education Developing Teacher Competition for the Future realizowany jest w okresie 2015-2018.

W projekcie współpracują Narodowe Komitety OMEP z  Chorwacji, Grecji, Norwegii, Polski i Wielkiej Brytanii. Partnerami  Polskiego Komitetu OMEP w  realizacji projektu jest Przedszkole nr 31 im. Z. Witwickiego oraz Przedszkole nr 59 w Warszawie.

Dzięki uczestnictwu w Projekcie nauczyciele naszego przedszkola podnoszą swoje kompetencje wychowawcze i umiejętności w zakresie współpracy z rodzicami.