Skip to content

W latach 1978 – 1994 funkcję dyrektora pełniła Halina Haber, która sukcesywnie wzbogacała wyposażenie przedszkola. W tym czasie zmieniało się otoczenie placówki – powstał piękny ogród.
Pani Dyrektor podejmowała różnorodną współpracę z rodzicami i ze środowiskiem. Jedna z form współpracy było włączanie rodziców w działalność na rzecz przedszkola tj. malowanie sprzętu ogrodowego, udział rodziców w organizacji zajęć na temat różnych zawodów (pielęgniarka, listonosz , krawcowa itp.), wykonywanie dekoracji na uroczystości przez rodziców artystów plastyków. W ramach współpracy ze środowiskiem do przedszkola zapraszani byli często pracownicy służb miejskich min. Policjanci i strażacy.

W przedszkolu na Kruczej od wielu lat pracował ten sam zespół pedagogiczny z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Nauczycielki wciąż poszukiwały nowych, ciekawych metod pracy.W ramach doskonalenia zawodowego oraz wymiany doświadczeń odbywały sie w przedszkolu zajęcia otwarte dla nauczycieli Dzielnicy Śródmieście.

Do tradycji należało organizowanie spotkań świątecznych, uroczystości rodzinnych (Dzień Matki, Ojca, Babci i Dziadka), kostiumowego balu karnawałowego oraz uroczystego zakończenia roku szkolnego